AUTOMOBILIO STARTERIS

Automobilio starteris

Kaip ir generatorius, automobilio starteris yra visiškai neatsiejama šiuolaikinio automobilio dalis, kurios funkcija – paleisti variklį. Natūralu, kad starterio gedimas gerokai apsunkina eksploataciją ir ilgainiui gadina akumuliatorių. O tokie gedimai nėra retenybė šalyje, kurioje nei viena žiema nepraeina be didelių šalčių, kurie yra negailestingi automobilių varikliams, kadangi šaltuoju metų laiku jų apkrova padidėja keletą kartų.

Dėvintis akumuliatoriui prasideda nesmagūs pasivažinėjimai, sunkumai užvedant automobilį ir kiti techniniai gedimai. Ilgai delsdami ir ignoruodami vidines automobilio problemas, jos didės ir komplikuosis, o tada remonto kainos sužinoti tikrai nenorėsite. Nuoširdžiai skatiname kreiptis į specialistus vos pastebėjote gedimo požymius, o geriausias sprendimas jums ir jūsų automobiliui būtų reguliariai atlikti diagnostiką servise.

Lengviausias būdas prailginti automobilio starterio veikimo laiką

Esminis dalykas, kurį jums kaip vairuotojui kartos specialistai yra tai, kad starteris – trumpalaikio veikimo elektros variklis. Užvesdami automobilio variklį, nepamirškite, kad jo užvedimas neturėtų viršyti 20 sekundžių. Neatsižvelgę į šį patarimą, kankinsite automobilį ir, tiesiogine žodžio prasme, savo rankomis alinsite jo starterį.

Variklis neužsiveda po pirmo bandymo? Nebandykite jo iš karto užkurti, nes jis nebus spėjęs atvėsti. Padarykite 30 sekundžių ar net minutės pertrauką ir tada bandykite vėl. Kuo ilgesnė bus pertraukėlė, tuo didesnė tikimybė automobilį užvesti, nes įkaitęs ir dėvimas starteris paprastai nepasiduos.

Dėl išsamesnės konsultacijos ir apžiūros kreipkitės į automobilių servisą ir jokiais būdais nebandykite starterio remontuoti patys jeigu neturite patirties – jis tik iš pažiūros atrodo kaip paprastas aparatas.