AUTOMOBILIO STARTERIS

Kaip ir generatorius, automobilio starteris yra viena svarbiausių automobilio dalių, kurios funkcija – paleisti variklį. Gendančios starterių dalys gerokai apsunkina eksploataciją. Tokie gedimai nėra retenybė šalyje, kurioje nei viena žiema nepraeina be didelių šalčių, kurie yra negailestingi automobilių varikliams, kadangi šaltuoju metų laiku jų apkrova padidėja keletą kartų. Todėl labai svarbu, kad starteris būtų tinkamai prižiūrimas. Tai padės išvengti daugybės nereikalingų rūpesčių.

Sugedus akumuliatoriui, nebeįmanoma užvesti automobilio, prasideda įvairūs kiti techniniai gedimai. Ilgai delsdami ir ignoruodami automobilio problemas, kurias sukelia netinkamai funkcionuojančios starterių dalys, jos didės ir komplikuosis, o tada remonto kainos sužinoti tikrai nenorėsite. Nuoširdžiai skatiname kreiptis į specialistus, vos pastebėjus galimo gedimo požymius, o geriausias sprendimas Jums ir Jūsų automobiliui būtų reguliariai atlikti diagnostiką servise.

Starterio eksploatacijos taisyklės

Viena svarbiausių taisyklių, kurias Jums reikia žinoti naudojant starterį – jis turi būti tvarkingas ir gerai funkcionuoti išvien su kitomis automobilio sistemomis. Tai padės išvengti automobilio užvedimo rūpesčių net šaltą žiemos rytą. Starteris yra glaudžiai susijęs su akumuliatoriumi ir varikliu, todėl svarbu pasirūpinti ir šių detalių tinkamu įrengimu bei funkcionavimu.

Dar vienas svarbus dalykas – starterio eksploatacinės sąlygos turėtų atitikti gamintojo techninius reikalavimus, starteris turi būti padengtas apsauginėmis dalimis, kurias numatė gamintojas. Visomis šiomis starterio dalimis pasirūpins patyrę specialistai.

Lengviausias būdas prailginti automobilio starterio veikimo laiką

Esminis dalykas, kurį Jums, kaip vairuotojui, kartos specialistai yra tai, kad starteris – trumpalaikio veikimo elektros variklis. Užvesdami automobilio variklį, nepamirškite, kad jo užvedimas neturėtų viršyti trijų kartų po 5-10 sekundžių. Neatsižvelgę į šį patarimą, kankinsite automobilį ir, tiesiogine žodžio prasme, savo rankomis alinsite jo starterį.

Variklis neužsiveda po pirmo bandymo?

Nebandykite jo iš karto užkurti, nes jis nebus spėjęs atvėsti. Padarykite 30 sekundžių ar net minutės pertrauką ir tada bandykite vėl. Kuo ilgesnė bus pertraukėlė, tuo didesnė tikimybė automobilį užvesti.

Dėl išsamesnės konsultacijos ir apžiūros kreipkitės į automobilių servisą ir jokiais būdais nebandykite starterio remontuoti patys, jeigu neturite patirties – jis tik iš pažiūros atrodo kaip paprastas aparatas.