Dėl automobilio judėjimo, generatoriaus elementai gauna didelę apkrovą, todėl šį prietaisą dažniausiai anksčiau ar vėliau tenka remontuoti. Gedimai taip pat padažnėja šaltuoju metu laiku, kadangi automobilis sunaudoja daugiau elektros energijos papildomam apšvietimui, šildymui, valytuvams ir pan. Atlikę kruopščią, nuodugnią apžiūrą, kvalifikuoti autoserviso darbuotojai gali tiksliai nustatyti problemą ir iškart pradėti remonto darbus.
SU KOKIAIS GEDIMAIS DAŽNAI SUSIDURIAMA?
MECHANINIAI GEDIMAI:
- Įskilęs korpusas. Šį gedimą sukelia korozija, didelė vibracija, gamyklinis brokas.
- Sudilę guoliai. Tai pasireiškia labai triukšmingu generatoriaus veikimu. Kartais net nutrūksta jo dirželis.
- Sugedusi laisvoji pavara ir sankabėlės. Gedimą išduoda triukšmas iš po variklio dangčio.
- Nusitrynę šepetėliai. Apie šepetėlių nusidėvėjimą pirmiausia signalizuoja įspėjamosios lemputės mirgėjimas. Svarbu paminėti, kad naujų automobilių savininkai gali susidurti su sunkumais – naujesnių generatorių šepetėliai kartais neparduodami atskirai. Dėl šios priežasties juos tenka keisti kartu su įtampos reguliatoriumi.
ELEKTRINIAI GEDIMAI:
- Sugedęs įtampos reguliatorius. Gedimas pasireiškia arba per žema, arba per aukšta tiekiamos elektros įtampa. Įtampos matuoklis padės nustatyti gedimą senuose automobiliuose, tačiau naujų automobilių savininkai vėl susiduria su papildomu rūpesčiu, kadangi įprasto matuoklio neužtenka.
- Sugedęs lygintuvo tiltelis. Požymiai: žybsinti įspėjamoji lemputė, šylantis generatorius, mažėjantis įkrovimas.
- Ritės pažeidimas, trumpasis jungimas. Paprastai tariant, generatorius nustoja veikti. Šį darbą patikėkite specialistui ir nešvaistykite pinigų bei laiko bandydami bėdas išspręsti patys, ypač jeigu nesate tikri savo įgūdžiais.
Gali būti, kad ir Jūs susidūrėte su viena iš aukščiau išvardintų problemų. Jeigu taip nutiko – nedelskite kreiptis į savo srities specialistus, kurie diagnozuos tikslų gedimą ir neatliks nereikalingų, piniginę ploninančių remonto darbų.